Piaskiem w oczy

Information

This article was written on 11 gru 2012, and is filled under Recenzje spod lady.

Current post is tagged

, ,

Jakub Wędrowycz – Degenerat o którym chce się czytać

Jakub Wędrowycz – Degenerat o którym chce się czytać (źrodło: demotywatory.pl)

Nienawidzi Bardaków, a cała wieś się go boi, jednocześnie darząc zasłużonym – a kto powie że nie, zaliczy bliskie spotkanie z łańcuchem krowiakiem – szacunkiem.

Jakub Wędrowycz, to jedyny bohater polskiej literatury który ma chyba wszystkie cechy naszych narodowych bohaterów – od Wiedźmina przez Wołodyjowskiego po samego Kapitana Klosa i Janka z czterechpancernychipsa. Praca u podstaw też mu nie straszna, a dobry bimber do walki z klasowymi uprzedzeniami być musi, po nim nawet podróże w czasie to pestka. Terminator naszych czasów, na nasza miarę i możliwości.

Takiego bohatera nie znajdziecie nigdzie indziej, tylko w książkach Andrzeja Pilipiuka.

A jak wygląda Wędrowycz? – na nogach gumofilce, za pasem łańcuch krowiak a pod kufają i coś mocniejszego też się znajdzie. No i czapka uszatka, cecha charakterystyczna. Ponadto zawsze „niezbyt trzeźwy, niezbyt miły, budzący grozę swym wyglądem i zapachem.”

Jak jeszcze nie masz ochoty poczytać przygód Jakuba Wędrowycza, toś pewnie Bardak tudzież inne tałatajstwo i tęgie lanie łańcuchem krowiakiem się należy…

 

Wideo
Wprawdzie jeszcze nikt się nie odważył nakręcić pełnometrażowego filmu o Jakubie W. jednak amatorsko spróbowali Czesi. Jak im to wyszło zobaczcie poniżej:

 

LINK:
Oficjalna strona Andrzeja Pilipiuka: http://valkiria.net/?area=20

One Comment

  1. alojz
    12-12-2012

    Kuba Wędrowycz siada :)

Dodaj komentarz